İçeriğe geç

Mardin Malatya Arası Kaç KM

Mardin Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Malatya arası kaç km? Mardin Malatya arası kaç saat? Mardin Malatya yol tarifi? Mardin Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Mardin Malatya Arası Kaç KM

Mardin Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 360 km’dir. Mardin Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 261 km’dir.

Mardin Malatya Arası Kaç KM

Mardin Malatya Arası Kaç Saat

Mardin Malatya arası kaç saat; Mardin Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 360 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mardin Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Mardin Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 261 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Mardin Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 360 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.