İçeriğe geç

Manisa Malatya Arası Kaç KM

Manisa Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Malatya arası kaç km? Manisa Malatya arası kaç saat? Manisa Malatya yol tarifi? Manisa Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km² ’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Manisa Malatya Arası Kaç KM

Manisa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1155 km’dir. Manisa Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 951 km’dir.

Manisa Malatya Arası Kaç KM

Manisa Malatya Arası Kaç Saat

Manisa Malatya arası kaç saat; Manisa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1155 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Manisa Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Manisa Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 951 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Manisa Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1155 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.