İçeriğe geç

Malatya Isparta Arası Kaç KM

Malatya Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Isparta arası kaç km? Malatya Isparta arası kaç saat? Malatya Isparta yol tarifi? Malatya Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Isparta Arası Kaç KM

Malatya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 886 km’dir. Malatya Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 685 km’dir.

Malatya Isparta Arası Kaç KM

Malatya Isparta Arası Kaç Saat

Malatya Isparta arası kaç saat; Malatya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 886 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Malatya Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Malatya Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 685 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Malatya Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 886 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.