İçeriğe geç

Malatya Iğdır Arası Kaç KM

Malatya Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Iğdır arası kaç km? Malatya Iğdır arası kaç saat? Malatya Iğdır yol tarifi? Malatya Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Iğdır Arası Kaç KM

Malatya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 703 km’dir. Malatya Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 523 km’dir.

Malatya Iğdır Arası Kaç KM

Malatya Iğdır Arası Kaç Saat

Malatya Iğdır arası kaç saat; Malatya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 703 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Malatya Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 523 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Malatya Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 703 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.