İçeriğe geç

Hatay Malatya Arası Kaç KM

Hatay Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Malatya arası kaç km? Hatay Malatya arası kaç saat? Hatay Malatya yol tarifi? Hatay Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Hatay Malatya Arası Kaç KM

Hatay Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 km’dir. Hatay Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 264 km’dir.

Hatay Malatya Arası Kaç KM

Hatay Malatya Arası Kaç Saat

Hatay Malatya arası kaç saat; Hatay Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Hatay Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Hatay Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 264 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Hatay Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.