İçeriğe geç

Malatya Hakkâri Arası Kaç KM

Malatya Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Hakkâri arası kaç km? Malatya Hakkâri arası kaç saat? Malatya Hakkâri yol tarifi? Malatya Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Hakkâri Arası Kaç KM

Malatya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 km’dir. Malatya Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 516 km’dir.

Malatya Hakkâri Arası Kaç KM

Malatya Hakkâri Arası Kaç Saat

Malatya Hakkâri arası kaç saat; Malatya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Malatya Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 516 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Malatya Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.