İçeriğe geç

Malatya Gümüşhane Arası Kaç KM

Malatya Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Gümüşhane arası kaç km? Malatya Gümüşhane arası kaç saat? Malatya Gümüşhane yol tarifi? Malatya Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Gümüşhane Arası Kaç KM

Malatya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 379 km’dir. Malatya Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 230 km’dir.

Malatya Gümüşhane Arası Kaç KM

Malatya Gümüşhane Arası Kaç Saat

Malatya Gümüşhane arası kaç saat; Malatya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 379 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 230 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Malatya Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 379 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.