İçeriğe geç

Malatya Giresun Arası Kaç KM

Malatya Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Giresun arası kaç km? Malatya Giresun arası kaç saat? Malatya Giresun yol tarifi? Malatya Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Malatya Giresun Arası Kaç KM

Malatya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 525 km’dir. Malatya Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 283 km’dir.

Malatya Giresun Arası Kaç KM

Malatya Giresun Arası Kaç Saat

Malatya Giresun arası kaç saat; Malatya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 525 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Malatya Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 283 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Malatya Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 525 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.