İçeriğe geç

Gaziantep Malatya Arası Kaç KM

Gaziantep Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Malatya arası kaç km? Gaziantep Malatya arası kaç saat? Gaziantep Malatya yol tarifi? Gaziantep Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Malatya Arası Kaç KM

Gaziantep Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 km’dir. Gaziantep Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 158 km’dir.

Gaziantep Malatya Arası Kaç KM

Gaziantep Malatya Arası Kaç Saat

Gaziantep Malatya arası kaç saat; Gaziantep Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 158 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Gaziantep Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.