İçeriğe geç

Eskişehir Malatya Arası Kaç KM

Eskişehir Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Malatya arası kaç km? Eskişehir Malatya arası kaç saat? Eskişehir Malatya yol tarifi? Eskişehir Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Malatya Arası Kaç KM

Eskişehir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 km’dir. Eskişehir Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 660 km’dir.

Eskişehir Malatya Arası Kaç KM

Eskişehir Malatya Arası Kaç Saat

Eskişehir Malatya arası kaç saat; Eskişehir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Eskişehir Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 660 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Eskişehir Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.