İçeriğe geç

Erzurum Malatya Arası Kaç KM

Erzurum Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Malatya arası kaç km? Erzurum Malatya arası kaç saat? Erzurum Malatya yol tarifi? Erzurum Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Malatya Arası Kaç KM

Erzurum Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 km’dir. Erzurum Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 332 km’dir.

Erzurum Malatya Arası Kaç KM

Erzurum Malatya Arası Kaç Saat

Erzurum Malatya arası kaç saat; Erzurum Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Erzurum Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 332 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Erzurum Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.