İçeriğe geç

Malatya Elbistan Arası Kaç KM

Malatya Elbistan arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Elbistan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Elbistan arası kaç km? Malatya Elbistan arası kaç saat? Malatya Elbistan yol tarifi? Malatya Elbistan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Elbistan İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ilinin yüzölçümü yaklaşık 12,146km2’dir.Malatya ilinin coğrafi konumu ise 38° 21′ 19.3032” Kuzey ve 38° 20′ 0.6972” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Elbistan ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Elbistanilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,201km2dir.Elbistan ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 12′ 23.5260” Kuzey ve 37° 11′ 35.0772” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Malatya Elbistan Arası Kaç KM

Malatya Elbistan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 km’dir.

Malatya Elbistan Arası Kaç KM

Malatya Elbistan Arası Kaç Saat

Malatya Elbistan arası kaç saat; Malatya Elbistan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakikasürmektedir. Malatya Elbistan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Malatya Elbistan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Elbistan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Elbistan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Elbistan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elbistan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elbistan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.