İçeriğe geç

Malatya Elazığ Arası Kaç KM

Malatya Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Elazığ arası kaç km? Malatya Elazığ arası kaç saat? Malatya Elazığ yol tarifi? Malatya Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Elazığ Arası Kaç KM

Malatya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 144 km’dir. Malatya Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 115 km’dir.

Malatya Elazığ Arası Kaç KM

Malatya Elazığ Arası Kaç Saat

Malatya Elazığ arası kaç saat; Malatya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 144 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 115 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Malatya Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 144 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.