İçeriğe geç

Malatya Edirne Arası Kaç KM

Malatya Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Edirne arası kaç km? Malatya Edirne arası kaç saat? Malatya Edirne yol tarifi? Malatya Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Edirne Arası Kaç KM

Malatya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1337 km’dir. Malatya Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1069 km’dir.

Malatya Edirne Arası Kaç KM

Malatya Edirne Arası Kaç Saat

Malatya Edirne arası kaç saat; Malatya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1337 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Malatya Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Malatya Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1069 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Malatya Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1337 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 107 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.