İçeriğe geç

Diyarbakır Malatya Arası Kaç KM

Diyarbakır Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Malatya arası kaç km? Diyarbakır Malatya arası kaç saat? Diyarbakır Malatya yol tarifi? Diyarbakır Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Malatya Arası Kaç KM

Diyarbakır Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 229 km’dir. Diyarbakır Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 172 km’dir.

Diyarbakır Malatya Arası Kaç KM

Diyarbakır Malatya Arası Kaç Saat

Diyarbakır Malatya arası kaç saat; Diyarbakır Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 229 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 172 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Diyarbakır Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 229 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.