Denizli Malatya Arası Kaç KM

Denizli Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Malatya arası kaç km? Denizli Malatya arası kaç saat? Denizli Malatya yol tarifi? Denizli Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Denizli Malatya Arası Kaç KM

Denizli Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 km’dir. Denizli Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 779 km’dir.

Denizli Malatya Arası Kaç KM

Denizli Malatya Arası Kaç Saat

Denizli Malatya arası kaç saat; Denizli Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Denizli Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Denizli Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 779 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Denizli Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 891 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.