İçeriğe geç

Malatya Çorum Arası Kaç KM

Malatya Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Çorum arası kaç km? Malatya Çorum arası kaç saat? Malatya Çorum yol tarifi? Malatya Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Malatya Çorum Arası Kaç KM

Malatya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 km’dir. Malatya Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 352 km’dir.

Malatya Çorum Arası Kaç KM

Malatya Çorum Arası Kaç Saat

Malatya Çorum arası kaç saat; Malatya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Malatya Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 352 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Malatya Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.