Malatya Çankırı Arası Kaç KM

Malatya Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Çankırı arası kaç km? Malatya Çankırı arası kaç saat? Malatya Çankırı yol tarifi? Malatya Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Çankırı Arası Kaç KM

Malatya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 km’dir. Malatya Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 477 km’dir.

Malatya Çankırı Arası Kaç KM

Malatya Çankırı Arası Kaç Saat

Malatya Çankırı arası kaç saat; Malatya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Malatya Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 477 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 8 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 8 dakika

Malatya Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.