İçeriğe geç

Malatya Burdur Arası Kaç KM


Malatya Burdur arası kaç km;
yazımızda öncelikle Malatya ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Burdur arası kaç km? Malatya Burdur arası kaç saat? Malatya Burdur yol tarifi? Malatya Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Burdur Arası Kaç KM

Malatya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 917 km’dir. Malatya Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 710 km’dir.

Malatya Burdur Arası Kaç Saat

Malatya Burdur arası kaç saat; Malatya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 917 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 710 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Malatya Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 917 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.