İçeriğe geç

Malatya Bolu Arası Kaç KM

Malatya Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Bolu arası kaç km? Malatya Bolu arası kaç saat? Malatya Bolu yol tarifi? Malatya Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Bolu Arası Kaç KM

Malatya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 km’dir. Malatya Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 635 km’dir.

Malatya Bolu Arası Kaç Saat

Malatya Bolu arası kaç saat; Malatya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Malatya Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 635 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Malatya Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 839 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.