İçeriğe geç

Malatya Bitlis Arası Kaç KM

Malatya Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Bitlis arası kaç km? Malatya Bitlis arası kaç saat? Malatya Bitlis yol tarifi? Malatya Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Malatya Bitlis Arası Kaç KM

Malatya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 km’dir. Malatya Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 359 km’dir.

Malatya Bitlis Arası Kaç Saat

Malatya Bitlis arası kaç saat; Malatya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Malatya Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 359 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Malatya Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.