İçeriğe geç

Malatya Bingöl Arası Kaç KM

Malatya Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Bingöl arası kaç km? Malatya Bingöl arası kaç saat? Malatya Bingöl yol tarifi? Malatya Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Bingöl Arası Kaç KM

Malatya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 237 km’dir. Malatya Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 198 km’dir.

Malatya Bingöl Arası Kaç Saat

Malatya Bingöl arası kaç saat; Malatya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 237 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 198 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Malatya Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 237 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.