İçeriğe geç

Malatya Bilecik Arası Kaç KM

Malatya Bilecik arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Bilecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Bilecik arası kaç km? Malatya Bilecik arası kaç saat? Malatya Bilecik yol tarifi? Malatya Bilecik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Bilecik İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 4,307 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 39° 40° 31K  29° 43’30° 41’D GPS  koordinatlarıdır.

Malatya Bilecik Arası Kaç KM

Malatya Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 957 km’dir. Malatya Bilecik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 747 km’dir.

Malatya Bilecik Arası Kaç Saat

Malatya Bilecik arası kaç saat; Malatya Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 957 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bilecik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bilecik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 747 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Malatya Bilecik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 957 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Bilecik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Bilecik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.