Malatya Bayburt Arası Kaç KM

Malatya Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Bayburt arası kaç km? Malatya Bayburt arası kaç saat? Malatya Bayburt yol tarifi? Malatya Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Bayburt Arası Kaç KM

Malatya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 447 km’dir. Malatya Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 285 km’dir.

Malatya Bayburt Arası Kaç Saat

Malatya Bayburt arası kaç saat; Malatya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 447 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Malatya Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

52 dakika

Malatya Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 447 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.