İçeriğe geç

Malatya Batman Arası Kaç KM

Malatya Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Batman arası kaç km? Malatya Batman arası kaç saat? Malatya Batman yol tarifi? Malatya Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Malatya Batman Arası Kaç KM

Malatya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 km’dir. Malatya Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 284 km’dir.

Malatya Batman Arası Kaç Saat

Malatya Batman arası kaç saat; Malatya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 284 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Malatya Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.