İçeriğe geç

Malatya Bartın Arası Kaç KM

Malatya Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Bartın arası kaç km? Malatya Bartın arası kaç saat? Malatya Bartın yol tarifi? Malatya Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir.Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Bartın Arası Kaç KM

Malatya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 km’dir. Malatya Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 629 km’dir.

Malatya Bartın Arası Kaç Saat

Malatya Bartın arası kaç saat; Malatya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 629 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Malatya Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.