İçeriğe geç

Balıkesir Malatya Arası Kaç KM

Balıkesir Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Balıkesir ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Balıkesir Malatya arası kaç km? Balıkesir Malatya arası kaç saat? Balıkesir Malatya yol tarifi? Balıkesir Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Balıkesir ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS  koordinatlarıdır.

Balıkesir Malatya Arası Kaç KM

Balıkesir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 km’dir. Balıkesir Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 915 km’dir.

Balıkesir Malatya Arası Kaç KM

Balıkesir Malatya Arası Kaç Saat

Balıkesir Malatya arası kaç saat; Balıkesir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Balıkesir Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 915 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Balıkesir Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Balıkesir Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1190 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Balıkesir Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Balıkesir Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.