İçeriğe geç

Malatya Artvin Arası Kaç KM

Malatya Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Artvin arası kaç km? Malatya Artvin arası kaç saat? Malatya Artvin yol tarifi? Malatya Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Artvin Arası Kaç KM

Malatya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 589 km’dir. Malatya Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 422 km’dir.

Malatya Artvin Arası Kaç KM

Malatya Artvin Arası Kaç Saat

Malatya Artvin arası kaç saat; Malatya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 689 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 422 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Malatya Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 689 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.