İçeriğe geç

Malatya Ardahan Arası Kaç KM

Malatya Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Ardahan arası kaç km? Malatya Ardahan arası kaç saat? Malatya Ardahan yol tarifi? Malatya Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Ardahan Arası Kaç KM

Malatya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 km’dir. Malatya Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 484 km’dir.

Malatya Ardahan Arası Kaç KM

Malatya Ardahan Arası Kaç Saat

Malatya Ardahan arası kaç saat; Malatya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Malatya Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 484 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Malatya Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.