İçeriğe geç

Malatya Amasya Arası Kaç KM

Malatya Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Amasya arası kaç km? Malatya Amasya arası kaç saat? Malatya Amasya yol tarifi? Malatya Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Amasya Arası Kaç KM

Malatya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 464 km’dir. Malatya Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 335 km’dir.

Malatya Amasya Arası Kaç KM

Malatya Amasya Arası Kaç Saat

Malatya Amasya arası kaç saat; Malatya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 464 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Malatya Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Malatya Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 335 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

56 dakika

Malatya Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 464 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.