İçeriğe geç

Malatya Aksaray Arası Kaç KM

Malatya Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Aksaray arası kaç km? Malatya Aksaray arası kaç saat? Malatya Aksaray yol tarifi? Malatya Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Aksaray Arası Kaç KM

Malatya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 km’dir. Malatya Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 376 km’dir.

Malatya Aksaray Arası Kaç KM

Malatya Aksaray Arası Kaç Saat

Malatya Aksaray arası kaç saat; Malatya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Malatya Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 376 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Malatya Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.