İçeriğe geç

Malatya Ağrı Arası Kaç KM

Malatya Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Ağrı arası kaç km? Malatya Ağrı arası kaç saat? Malatya Ağrı yol tarifi? Malatya Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Ağrı Arası Kaç KM

Malatya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 km’dir. Malatya Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 465 km’dir.

Malatya Ağrı Arası Kaç KM

Malatya Ağrı Arası Kaç Saat

Malatya Ağrı arası kaç saat; Malatya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Malatya Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 465 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Malatya Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 640 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.