İçeriğe geç

Malatya Afyon Arası Kaç KM

Malatya Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Malatya Afyon arası kaç km?  Malatya Afyon arası kaç saat?  Malatya Afyon yol tarifi?  Malatya Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Afyon Arası Kaç KM

 Malatya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 km’dir.  Malatya Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 680 km’dir.

Malatya Afyon Arası Kaç KM

Malatya Afyon Arası Kaç Saat

 Malatya Afyon arası kaç saat;  Malatya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir.  Malatya Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir.  Malatya Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 680 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 24 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 24 dakika

Malatya Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Malatya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.