İçeriğe geç

Malatya Adıyaman Arası Kaç KM

Malatya Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Adıyaman arası kaç km?Malatya Adıyaman arası kaç saat? Malatya Adıyaman yol tarifi? Malatya Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Adıyaman Arası Kaç KM

Malatya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 109 km’dir. Malatya Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 67 km’dir.

Malatya Adıyaman Arası Kaç KM

Malatya Adıyaman Arası Kaç Saat

Malatya Adıyaman arası kaç saat; Malatya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 109 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 00 dakika sürmektedir. Malatya Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 67 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Malatya Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 109 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.