İçeriğe geç

Mahmudiye Posta Kodu

Mahmudiye Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Mahmudiye Posta Kodu Sorgulama

Mahmudiye ‘de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Mahmudiye ilçesi Hakkında

Mahmudiye ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Mahmudiye, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Mahmudiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 659 km2’dir. Rakımı ise 887 m olarak hesaplanmıştır. Mahmudiye ilinin Kuzeyinde Alpu, doğusunda ise Sivrihisar ve Beylikova, batısında Seyitgazi, Güneyinde ise Çifteler ilçeleri bulunmaktadır. Mahmudiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Mahmudiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Mahmudiye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.740 nüfusa sahiptir.

Mahmudiye Posta Kodu
Mahmudiye Posta Kodu