İçeriğe geç

Maden Yol Tarifi

Elâzığ Maden yol tarifi; yazımızda öncelikle Maden şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Maden’e nasıl gidilir? Maden yol tarifi? Maden yol haritası? Maden İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Maden İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Maden, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Maden İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 819 km2’dir. Maden ilçesinin rakımı ise           1.021 m olarak hesaplanmıştır. Maden ilinin Kuzeyinde Elazığ Merkez, doğusunda Alacakaya, batısında Sivrice, güneyinde ise Diyarbakır ilçeleri bulunmaktadır. Maden ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Maden İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Maden ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.275 nüfusa sahiptir.

Maden İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Maden Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Maden’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Maden Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Maden’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Maden’e Nasıl Gidilir? Maden Yol Tarifi

Maden’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Maden’e gelebilirsiniz. Maden karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 77.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.252 km, Ankara’ya yaklaşık 807 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.336 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Maden ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Maden ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.