İçeriğe geç

Maçka Yol Tarifi

Trabzon Maçka yol tarifi; yazımızda öncelikle Maçka şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Maçka’ya nasıl gidilir? Maçka yol tarifi? Maçka yol haritası? Maçka İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Maçka İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Maçka, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Maçka İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 925 km2’dir. Maçka ilçesinin rakımı ise 364 m olarak hesaplanmıştır. Maçka ilçesinin Kuzeyinde Ortahisar, Akçaabat, Düzköy ve Tonya, doğusunda Yomra, batısında ve Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Maçka ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Maçka İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Maçka ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.363 nüfusa sahiptir.

Maçka İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Maçka Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Maçka’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Maçka Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Maçka’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Maçka’ya Nasıl Gidilir? Maçka Yol Tarifi

Maçka’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Maçka’ya gelebilirsiniz. Maçka karayolu ile Trabzon şehir merkezine 40.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.106 km, Ankara’ya yaklaşık 772 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.459 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Maçka ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.