İçeriğe geç

Lüleburgaz Yol Tarifi

Kırklareli Lüleburgaz yol tarifi; yazımızda öncelikle Lüleburgaz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Lüleburgaz’a nasıl gidilir? Lüleburgaz yol tarifi? Lüleburgaz yol haritası? Lüleburgaz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Lüleburgaz İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Lüleburgaz, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Lüleburgaz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.016 km2’dir. Lüleburgaz ilçesinin rakımı ise 60 m olarak hesaplanmıştır. Lüleburgaz ilçesinin Kuzeyinde Pınarhisar, doğusunda Vize, batısında Babaeski, Güneyinde ise Tekirdağ ilçeleri bulunmaktadır. Lüleburgaz ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Lüleburgaz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Lüleburgaz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 149.184 nüfusa sahiptir.

Lüleburgaz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Lüleburgaz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Lüleburgaz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Lüleburgaz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Lüleburgaz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Lüleburgaz’a Nasıl Gidilir? Lüleburgaz Yol Tarifi

Lüleburgaz’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Lüleburgaz’a gelebilirsiniz. Lüleburgaz karayolu ile Kırklareli şehir merkezine 75.7 km, İstanbul’a yaklaşık 167 km, Ankara’ya yaklaşık 623 km, İzmir’den ise yaklaşık 452 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Lüleburgaz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.