İçeriğe geç

Lice Yol Tarifi

Diyarbakır Lice yol tarifi; yazımızda öncelikle Lice şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Lice’ye nasıl gidilir? Lice yol tarifi? Lice yol haritası? Lice İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Lice İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Lice, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Lice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 982 km2’dir. Lice ilçesinin rakımı ise 997 m olarak hesaplanmıştır. Lice ilinin Kuzeyinde Bingöl, doğusunda ise Kulp, batısında Hani, Güneyinde ise Hazro ve Kocaköy ilçeleri bulunmaktadır. Lice ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Lice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Lice ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.222 nüfusa sahiptir.

Lice İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Lice Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Lice’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Lice Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Lice’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Lice’ye Nasıl Gidilir? Lice Yol Tarifi

Lice’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Lice’ye gelebilirsiniz. Lice karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 90.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.366 km, Ankara’ya yaklaşık 922 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.505 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Lice ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Lice ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.