İçeriğe geç

Lapseki Yol Tarifi

Çanakkale Lapseki yol tarifi; yazımızda öncelikle Lapseki şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Lapseki’ye nasıl gidilir? Lapseki yol tarifi? Lapseki yol haritası? Lapseki İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Lapseki İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Lapseki, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Lapseki İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 821 km2’dir. Lapseki ilçesinin rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Lapseki ilinin Kuzeyinde Marmara denizi, doğusunda ise Biga, Güneyinde ise Çanakkale merkez ilçeleri bulunmaktadır. Lapseki ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Lapseki İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Lapseki ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.838 nüfusa sahiptir.

Lapseki İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Lapseki Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Lapseki’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Lapseki Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Lapseki’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Lapseki’ye Nasıl Gidilir? Lapseki Yol Tarifi

Lapseki’ye kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Lapseki’ye gelebilirsiniz. Lapseki karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 42,4 km, İstanbul’a yaklaşık 306 km, Ankara’ya yaklaşık 628 km, İzmir’den ise yaklaşık 423 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Lapseki ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.