İçeriğe geç

Lalapaşa Yol Tarifi

Edirne Lalapaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Lalapaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Lalapaşa’ya nasıl gidilir? Lalapaşa yol tarifi? Lalapaşa yol haritası? Lalapaşa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Lalapaşa İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Lalapaşa, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Lalapaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 497 km2’dir. Lalapaşa ilçesinin rakımı ise 161 m olarak hesaplanmıştır. Lalapaşa ilinin doğusunda ise Kırklareli, Güneyinde ise Süloğlu ve Edirne Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Lalapaşa ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Lalapaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Lalapaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine 6.590 nüfusa sahiptir.

Lalapaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Lalapaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Lalapaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Lalapaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Lalapaşa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Lalapaşa’ya Nasıl Gidilir? Lalapaşa Yol Tarifi

Lalapaşa’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Lalapaşa’ya gelebilirsiniz. Lalapaşa karayolu ile Edirne şehir merkezine 30.2 km, İstanbul’a yaklaşık 263 km, Ankara’ya yaklaşık 716 km, İzmir’den ise yaklaşık 560 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Lalapaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.