İçeriğe geç

Ladik Yol Tarifi

Samsun Ladik yol tarifi; yazımızda öncelikle Ladik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ladik’e nasıl gidilir? Ladik yol tarifi? Ladik yol haritası? Ladik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ladik İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Ladik, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Ladik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 541 km2’dir. Ladik ilçesinin rakımı ise 940 m olarak hesaplanmıştır. Ladik ilçesinin Kuzeyinde Havza ve Ladik, doğusunda ve Güneyinde Amasya, batısında Havza ilçeleri bulunmaktadır. Ladik ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ladik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ladik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.368 nüfusa sahiptir.

Ladik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ladik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ladik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ladik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ladik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ladik’e Nasıl Gidilir? Ladik Yol Tarifi

Ladik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ladik’e gelebilirsiniz. Ladik karayolu ile Samsun şehir merkezine 76.1 km, İstanbul’a yaklaşık 682 km, Ankara’ya yaklaşık 348 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.034 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ladik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ladik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.