İçeriğe geç

Laçin Posta Kodu

Laçin Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Laçin Posta Kodu Sorgulama

Laçin’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Laçin ilçesi Hakkında

Laçin ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yirmi beşinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Laçin, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Laçin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 196 km2’dir. Rakımı ise 729 m olarak hesaplanmıştır. Laçin ilinin Kuzeyinde Osmancık, doğusunda ise Amasya, batısında Dodurga, güneyinde Çorum Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Laçin ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Laçin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Laçin ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.514 nüfusa sahiptir.

Laçin Posta Kodu
Laçin Posta Kodu