İçeriğe geç

Kütahya Yozgat Arası Kaç KM

Kütahya Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Yozgat arası kaç km? Kütahya Yozgat arası kaç saat? Kütahya Yozgat yol tarifi? Kütahya Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Yozgat Arası Kaç KM

Kütahya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 km’dir. Kütahya Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 416 km’dir.

Kütahya Yozgat Arası Kaç KM

Kütahya Yozgat Arası Kaç Saat

Kütahya Yozgat arası kaç saat; Kütahya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kütahya Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 416 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kütahya Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.