İçeriğe geç

Kütahya Yalova Arası Kaç KM

Kütahya Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Yalova arası kaç km? Kütahya Yalova arası kaç saat? Kütahya Yalova yol tarifi? Kütahya Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Yalova Arası Kaç KM

Kütahya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 km’dir. Kütahya Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 150 km’dir.

Kütahya Yalova Arası Kaç KM

Kütahya Yalova Arası Kaç Saat

Kütahya Yalova arası kaç saat; Kütahya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 150 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kütahya Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.