İçeriğe geç

Kütahya Tunceli Arası Kaç KM

Kütahya Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Tunceli arası kaç km? Kütahya Tunceli arası kaç saat? Kütahya Tunceli yol tarifi? Kütahya Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Tunceli Arası Kaç KM

Kütahya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 km’dir. Kütahya Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 825 km’dir.

Kütahya Tunceli Arası Kaç KM

Kütahya Tunceli Arası Kaç Saat

Kütahya Tunceli arası kaç saat; Kütahya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Kütahya Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Kütahya Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 825 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Kütahya Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.