İçeriğe geç

Trabzon Kütahya Arası Kaç KM

Trabzon Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Kütahya arası kaç km? Trabzon Kütahya arası kaç saat? Trabzon Kütahya yol tarifi? Trabzon Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Kütahya Arası Kaç KM

Trabzon Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1061 km’dir. Trabzon Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 846 km’dir.

Trabzon Kütahya Arası Kaç KM

Trabzon Kütahya Arası Kaç Saat

Trabzon Kütahya arası kaç saat; Trabzon Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1061 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 846 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 37 dakika

Trabzon Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1061 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.