İçeriğe geç

Kütahya Tokat Arası Kaç KM

Kütahya Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Tokat arası kaç km? Kütahya Tokat arası kaç saat? Kütahya Tokat yol tarifi? Kütahya Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Tokat Arası Kaç KM

Kütahya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 km’dir. Kütahya Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 570 km’dir.

Kütahya Tokat Arası Kaç KM

Kütahya Tokat Arası Kaç Saat

Kütahya Tokat arası kaç saat; Kütahya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kütahya Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 570 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kütahya Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.