İçeriğe geç

Kütahya Sivas Arası Kaç KM

Kütahya Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Sivas arası kaç km? Kütahya Sivas arası kaç saat? Kütahya Sivas yol tarifi? Kütahya Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Sivas Arası Kaç KM

Kütahya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 km’dir. Kütahya Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 604 km’dir.

Kütahya Sivas Arası Kaç KM

Kütahya Sivas Arası Kaç Saat

Kütahya Sivas arası kaç saat; Kütahya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kütahya Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 604 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kütahya Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.