İçeriğe geç

Kütahya Şırnak Arası Kaç KM

Kütahya Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kütahya ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kütahya Şırnak arası kaç km? Kütahya Şırnak arası kaç saat? Kütahya Şırnak yol tarifi? Kütahya Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kütahya ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya Şırnak Arası Kaç KM

Kütahya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1385 km’dir. Kütahya Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1107 km’dir.

Kütahya Şırnak Arası Kaç KM

Kütahya Şırnak Arası Kaç Saat

Kütahya Şırnak arası kaç saat; Kütahya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1385 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Kütahya Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1107 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Kütahya Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kütahya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1385 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kütahya Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kütahya Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.